تبلیغات در اینترنتclose
15 شماره تلفني که بايد بدانيد

زمان جاری : سه شنبه 28 خرداد 1398 - 12:03 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمارسال پاسخ
تعداد بازدید 647
نویسنده پیام
admin آفلاین


ارسال‌ها : 32
عضویت: 8 /2 /1391
محل زندگی: اراک
سن: 19


15 شماره تلفني که بايد بدانيد
براي اطلاع از پيش‌بيني هواي استان تهران و ديگر استان‌هاي کشور و همچنين اطلاع از تفسيرهاي نقشه هواشناسي مي‌توانيد از سيستم هواگو استفاده کنيد که اگر احيانا قصد مسافرت به منطقه‌اي از کشور را داريد با مشکل مواجه نشويد.

به گزارش مشرق به نقل از ايسنا، اين‌ روزها مشاوران به ازاي يک ربع ساعت که با شما حرف مي‌زنند، قيمت سرسام‌آوري طلب مي‌کنند، اگر فقط يک راهنمايي کوچک مي‌خواهيد و نمي‌خواهيد زياد هزينه کنيد، مي‌توانيد به 148 زنگي بزنيد. اين يک مرکز مشاوره معتبر است با اين تفاوت که براي استفاده از آن مي‌توانيد در خانه‌تان بنشينيد و بدون اين که لازم باشد به چشم مشاورتان نگاه کنيد، کمک بگيريد.

شماره تلفن 1818

اين شماره به اندازه کافي معروف است، همين که بتوانيد بدون ايستادن و وقت تلف‌‌ کردن در صف بانک، از خانه خودتان و در حالتي که روي کاناپه دراز کشيده‌ايد قبض تلفن‌تان را بپردازيد، خودش کلي غنيمت است. اما 1818 فقط به درد همين کار نمي‌خورد.

اين شماره درواقع شماره سامانه خدمات الکترونيکي شرکت مخابرات استان تهران است. وقتي تماس مي‌گيريد، اول از شما مي‌خواهد شماره را وارد کنيد. بعد بدهي‌تان را مي‌گويد. براي پرداخت بايد شماره عابر بانک‌تان را بدهيد. نگران نباشيد، آن‌ها هم يک شماره به شما مي‌دهند تا اگر مشکلي پيش آمد، دست‌تان به جايي بند باشد.

از 1818 مي‌توانيد خدمات ديگري مثل صورت حساب‌هاي قبلي و دريافت ريز مکالمات را هم بگيريد. يادتان باشد که فقط وقتي از تلفن خودتان زنگ زده باشيد مي‌توانيد از اين خدمات استفاده کنيد.

شماره تلفن 88612121

اين شماره تلفن امداد خودرو است. اكنون ماشين‌هاي امداد خودرو آنقدر در شهر پراکنده‌اند که حتماً روزي يکي دو بار با آنها برخورد مي‌کنيد. اگر ماشين‌تان در راه خراب شد، مي‌توانيد به اين شماره زنگ بزنيد تا يک مکانيک کاربلد به کمکتان بيايد. امداد خودرو در همه ايران خدمات مي‌دهد. حتي اگر در يک روستاي دورافتاده هستيد، حداقل روي مشاوره تلفني‌شان مي‌توانيد حساب کنيد.

شماره تلفن 192

بنا بر اعلام سايت مركز مخابرات استان تهران، اين شماره همه اوقات شرعي را تا 24 ساعت آينده به شما اعلام مي‌کند. اگر هم نمي‌دانيد امروز چندم يا چند شنبه است، يا تاريخ ميلادي يا قمري را نمي‌دانيد هم، اين تلفن به شما کمک مي‌کند.

شماره تلفن 133

133را حتماً مي‌شناسيد اين شماره به درد وقت‌هايي مي‌خورد که اين آژانس‌هاي دم دستي جواب نمي‌دهند. مثلاً شب عيد يا روزهاي برفي. 133 يک سري تاکسي دارد که در سطح شهر تردد مي‌کنند. وقتي با 133 تماس مي‌گيريد، اپراتور نزديک‌ترين تاکسي بيکار به منزل شما را مي‌فرستد دنبالتان.

شماره تلفن 191

اين شماره با پرسيدن منطقه‌اي که در آن هستيد، برايتان اسم و آدرس همه داروخانه‌هاي نزديک را مي‌خواند.

شماره تلفن 119

يک صدا که استرس از آن مي‌بارد به شما ساعت را اعلام مي‌کند! آن هم دوبار پشت سر هم. خوراک وقت‌هايي است که در خانه تنها هستيد.

شماره تلفن 137

اين شماره فوريت‌هاي شهرداري است.

شماره تلفن 199

اين شماره به شما مي‌گويد که آن پرواز چقدر تأخير دارد تا در فرودگاه معطل نشويد. کلاً هرگونه اطلاعاتي از هر پروازي بخواهيد، 199 کمکتان مي‌کند.

شماره تلفن 140

تا حالا چندبار شده که کد پستي‌تان را لازم داشته باشيد و يادتان رفته باشد همراه بياوريد؟ با دادن شماره تلفن، کد پستي خانه‌تان را به شما مي‌دهد. علاوه بر اين، اگر آدرس مناطق پستي تهران را مي‌خواهيد و مي‌خواهيد وضعيت بسته‌هاي پستي‌تان را پيگيري کنيد، مي‌توانيد به اين شماره زنگ بزنيد.

شماره تلفن 142

اين شماره نداي تامين اجتماعي است؛ سازمان تامين اجتماعي با بهره‌گيري از اين سيستم بيمه‌شدگان و کارفرمايان را با حقوقشان آشنا مي‌کند.

شماره تلفن 134

براي اطلاع از پيش‌بيني هواي استان تهران و ديگر استان‌هاي کشور و همچنين اطلاع از تفسيرهاي نقشه هواشناسي مي‌توانيد از سيستم هواگو استفاده کنيد که اگر احيانا قصد مسافرت به منطقه‌اي از کشور را داريد با مشکل مواجه نشويد.

شماره تلفن 118

تماس با سامانه تلفني 118 شما را به آخرين تلفن‌هاي به روز شده اعم از بيمارستان‌ها، فرهنگسراها، هواپيمايي، راه‌آهن متصل مي‌کند، آ‌يا مي‌دانيد روزانه قريب به يک ميليون نفر با اين سامانه تماس مي‌گيرند و 500 هزار نفر از سامانه اينترنتي آن بازديد مي‌کنند.

شماره تلفن 110

با گرفتن شماره 110 که متعلق به نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران است مي‌توانيد آخرين اطلاع رساني خود را در زمينه سرقت، قتل، درگيري و نزاع و زورگيري به گوش مسوولان نيروي انتظامي برسانيد.


امضای کاربر :


شنبه 09 اردیبهشت 1391 - 12:02
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :